CP Contact Form with PayPal - en to bn_IN translation catalogue (17 entries)

en: Email
bn_IN: ই-মেইল

en: Subject
bn_IN: বিষয় (~স)

en: Message
bn_IN: বার্তা

en: Please enter the captcha verification code.
bn_IN: ক্যাপচা যাচাই কোড লিখুন দয়া করে.

en: Incorrect captcha code. Please try again.
bn_IN: ভুল ক্যাপচা কোড. আবার চেষ্টা করুন.

en: Please enter the security code
bn_IN: নিরাপত্তা কোড লিখুন

en: Security Code
bn_IN: নিরাপত্তা কোড

en: Coupon code
bn_IN: কুপন কোড

en: This field is required.
bn_IN: এই ক্ষেত্রটি প্রয়োজন বোধ করা হয়.

en: Please enter a valid email address.
bn_IN: একটি বৈধ ইমেইল ঠিকানা লিখুন.

en: Please enter a valid captcha code.
bn_IN: একটি বৈধ ক্যাপচা কোড লিখুন দয়া করে.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
bn_IN: এই বিন্যাস (মিমি/ডিডি/YYYY) সঙ্গে একটি বৈধ তারিখ লিখুন দয়া করে

en: Please enter a valid date with this format(dd/mm/yyyy)
bn_IN: এই ফরম্যাট (ডিডি/MM/YYYY) সঙ্গে একটি বৈধ তারিখ লিখুন দয়া করে

en: Please enter a valid number.
bn_IN: একটি বৈধ সংখ্যা লিখুন.

en: Please enter only digits.
bn_IN: শুধুমাত্র সংখ্যা লিখুন.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
bn_IN: কম বা {0} সমান একটি মান লিখুন.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
bn_IN: এর চেয়ে বড় বা {0} সমান একটি মান লিখুন.
