CP Contact Form with PayPal - en to de_DE translation catalogue (16 entries)

en: Email
de_DE: E-Mail

en: Subject
de_DE: Betreff

en: Message
de_DE: Nachricht

en: Please enter the captcha verification code.
de_DE: Bitte geben sie das Bestätigungscode.

en: Incorrect captcha code. Please try again.
de_DE: Falsche Captcha-Code ein. Bitte versuchen Sie es erneut.

en: Please enter the security code
de_DE: Bitte geben Sie den Sicherheitscode ein

en: Security Code
de_DE: Sicherheits-Code:

en: Coupon code
de_DE: Belegnummer

en: This field is required.
de_DE: Dieses Feld ist obligatorisch.

en: Please enter a valid email address.
de_DE: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse ein.

en: Please enter a valid captcha code.
de_DE: Bitte geben Sie eine gültige Captcha-Code ein.

en: Please enter a valid date with this format(mm/dd/yyyy)
de_DE: Bitte geben Sie ein gültiges Datum in diesem Format (mm/dd/yyyy)

en: Please enter a valid number.
de_DE: Bitte geben Sie eine gültige Zahl ein.

en: Please enter only digits.
de_DE: Bitte geben Sie nur Ziffern.

en: Please enter a value less than or equal to {0}.
de_DE: Bitte geben Sie einen Wert ein, der kleiner oder gleich 0 ist.

en: Please enter a value greater than or equal to {0}.
de_DE: Bitte geben Sie einen Wert ein, der größer oder gleich 0 ist.
